Новини

Альтернативна кава

Що це і як її готують


Втомились від одноманітної кави з кавомашини? Тоді пора знайомитись із альтернативними методами її приготування. Для більшості українців це щось з розряду ноу-хау. Насправді думка ця хибна, адже майже всі альтернативні методи заварювання кави виникли ще задовго до такого поняття як кавомашина. Зараз вони отримали друге життя у кав’ярнях третьої хвилі. А для їх приготування необхідна високоякісна, свіжообсмажена арабіка та спеціальний посуд.

Аеропрес

Він є наймолодшим серед альтернативних методів заварювання кави і дуже практичним, тому легко готується навіть вдома. У класичному варіанті аеропресс ставлять на кружку фільтром вниз, насипають каву, заливають водою і витискають поршнем. При перевернутому способі аеропресс ставлять поршнем вниз, заварюють каву в колбі і тільки після цього надягають на колбу фільтр і перевертають, щоб налити кави в кружку.

Кемекс

Цей напій досить делікатний і насичений киснем. Його готують з кави грубого помелу, повільно вливаючи в нього воду 88-93 ° С. Час приготування – 4 хвилини.

Звичайна колба Ерленмайера і стандартний паперовий фільтр дозволяють отримати фільтровану каву дивовижної чистоти.

Сифон

Готується таким методом: у нижній посудину наливають окріп, в верхній засипають каву середнього помелу, а коли сифон нагрівається від газового пальника, вода заварює каву. Мабуть, сифон ще й найбільш видовищний спосіб. Час приготування – 5 хвилин.

Каліта

У каліти плоске дно з трьома отворами для більш рівномірної екстракції. Ця особливість сприяє тому, що приготування в каліті трохи відрізняється від заварювання в V60: посудина не дає рівномірно заливати воду, вона затримується у воронці та додатково заварює каву.

На відміну від харіо, фільтр в каліті не прилягає до воронки, завдяки чому тепло не втрачається. Час приготування – 4-5 хвилини.