Новини

Зберігаємо правильно каву вдома!

Хтось має улюблений скляний посуд для кави, хтось любить зберігати мелені зерна у металевій банці, а хтось залишає її в тій упаковці, у якій придбав. Давайте ж розберемось.

Насампред зазначимо, що кава не дружить з киснем, вологою, прямі сонячними променями, сторонніми запахами та високою температурою повітря.

Забудьте про холодильник

Зберігати каву в холодильнику категорично не рекомендується. Через високий рівень вологи обсмажене зерно втрачає свій смак і аромат. Також кава є прекрасним абсорбентом і дуже швидко поглинає сторонні запахи.

Що ж стосується морозильної камери, то тут все неоднозначно. З одного боку кава заморожується і її ефірні масла зберігаються, а з іншого вона продовжує поглинати запахи продуктів, які зберігаються поруч.

Найкраще купляти таку кількість кави, яку можна випити протягом 14-ти днів. Тоді не доведеться її заморожувати.

Металеві та пластмасові контейнери

Цей посуд найменше підходить для зберігання. Він недостатньо герметичний та надає каві специфічного запаху.

Керамічні та скляні банки

Такий варіант хороший, але за умови, що кришка у цьому посуді прилягає щільно та має силіконову прокладку. Також варто врахувати, що скляна банка має бути непрозорою або ж постійно зберігатися у темному приміщенні.

Пакети

Фольгований пакет з клапаном, в якому зазвичай продають каву, найкраще підходить для зберігання.Завдяки його герметичності ніякі зайві запахи та сонячне проміння не потрапляють туди. Також пакет не пропускає повітря і завдяки наявності клапана дозволяє газам вільно виходити зі свіжих зерен назовні.